Enerji Piyasasi Haberleri

Büyükşehir Belediyesinden Güneş Enerjisi Yatırımı

Güneş Enerjisi Yatırımında Büyükşehir Belediyesinden Örnek Hareket

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı, Malatya’da Güneş Enerjisi Santrali (GES) Çalışmaları Yapılan Alanları Ziyaret Etti.

 

Malatya Yaka Mahallesi’nde yapılan GES çalışamarına Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, ilgili şube müdürleri ile yüklenen firma yetkilileri ile katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yakın zamanda hizmete girmesini planladıkları Kuyuönü HES projesi ile yaklaşık 2.5 MW enerji üretimi gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yenilikçi bakış açısı ile her alanda hizmet verdiğini belirten Belediye Başkanı Gürkan ek olarak,

“Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmalarımızın yanında yenilenebilir enerji alanında da GES ve HES projeleriyle Malatya’nın geleceğine yönelik yatırımlarımız devam etmektedir. Mülkiyeti Belediyemize ait olan Yaka Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 34 dönümlük alanın yaklaşık 20 bin m2’sinde 4 ay önce ihalesini gerçekleştirdiğimiz ve 1 MW enerji üretimi gerçekleştirilecek olan GES projemizi kısa süre içerisinde hayata geçireceğiz. GES Projemiz hayata geçtiği zaman yılda 1.750.000 kw/h Elektrik üretimi gerçekleştirilecektir.

Ayrıca Atık Su Arıtma Tesisi alanında GES projemizin 1 megawatlık kısmını hayata geçirdik ve bu alandaki çalışmalarımız devam ediyor. Kuyuönü HES projemiz büyük bir hızla devam etmekte bu projemizde de 3 megawat enerji üretimi gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi olarak Çöp’ten enerji üretimi olsun, GES ve HES projelerimizle Türkiye’ye örnek olacak çalışmalara Belediye olarak imza atmaktayız. Büyükşehir Belediyesi olarak yapmış olduğumuz bu çalışmalarımız memleketimize ve Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” açıklamasında bulundu.

(Kaynak:www.malatya.bel.tr)

Yenilenebilir Enerji Sektörü ile ilgili faydalı blog içeriklerimizi Google Haberler'den takip etmek ister misiniz? Google Haberlere Abone Ol

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teklif Alın