Solar Enerji

Elektrik Faturası Sorgulama

Evinizde, işyerinizde veya herhangi bir tüketim noktasında tükettiğiniz elektrik enerjisi miktarı, tüketim noktasının bağlı olduğu bölgedeki Dağıtım Şirketi tarafından okunarak bağlı olunan Görevli Tedarik Şirketi’ne bildirilir. Dağıtım şirketi bu elektrik enerjisi tüketiminizi sayaç üzerinden okuma yaparak veya OSOS denilen Otomatik Sayaç Okuma Sistemi üzerinden uzaktan da yapabilir. Okunan ve EPİAŞ’a yüklenen bu tüketim elektrik tedarikçiniz tarafından periyodik olarak hesaplanır ve tüketiciye yani size faturalandırılır. Elinizde eğer abone numaranız var ise birçok kanal aracılığıyla elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme yapabilirsiniz. Tüketim noktanızın bulunduğu bölgeyi kapsayan görevli tedarik ve dağıtım şirketleri aşağıda linkleri bulunan TEDAŞ sitesi üzerinden görüntülenebilmektedir.

TEDAŞ Perakende Şirketleri

TEDAŞ Dağıtım Şirketleri

E Devlet Elektrik Borcu Sorgulama

Elektrik faturası borcu, tüketim noktasından sorumlu dağıtım veya perakende şirketlerinin internet sitelerinden online giriş ile kullandığınız herhangi bir bankanın online işlemler fatura ödeme kısmından veya e-devlet üzerinden öğrenilebilmektedir. Farklı bölgelerin farklı dağıtım şirketleri bulunduğundan her bölge için ayrı fatura sorgulama sistemi bulunmaktadır.

Bu Perakende veya Dağıtım şirketlerine ait elektrik aboneliklerinin elektrik faturası sorgulama ve elektrik faturası ödeme ekranları aşağıdaki linklerde bulunmaktadır.

E Devlet Elektrik Faturası Sorgulama

edevlet giriş sistemi
edevlet giriş sistemi

E Devlet Fatura Sorgulama

E-devlet sitesine TC kimlik ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra arama kısmına tedarik şirketinin ünvanı ile birlikte elektrik faturası borç sorgulama yazılarak borç bilgisi seçeneğine tıklanır.  Elektrik aboneliğiniz listelendiğinde sorgulama butonuna tıklanarak borç bilgisi veya fatura ödeme bilgileriniz görüntülenebilir ve internet alışverişlerine açık olan kredi kartı ya da banka kartı ile ödemesi yapılabilir.

Bankanızın online bankacılık uygulamasında yer alan işlemler menüsünden fatura ve ödemeler sekmesini kullanarak, elektrik faturası seçeneğini seçip sonrasında elektrik tedarik şirketini seçilip, abone numarası, tesisat numarası, sözleşme hesap no gibi gerekli bilgilerle giriş yapılarak, borç görüntülenebilir ve fatura ödeme yapılabilir.

Enerjisa Fatura Sorgulama

Enerjisa Fatura sorgulama bilgisine Enerjisa’nın aşağıda linki yer alan web sitesi üzerinde online işlemler sekmesinden, aboneliğinizin bulunduğu bölgeye göre Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş, Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş, Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş şirketlerinde yer alan elektrik abonelikleri için faturanızı sorgulayabilir ve ödeme yapabilirsiniz.

Enerjisa’ya için bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Enerjisa Borç Sorgulama

Aşağıdaki görselde yer aldığı üzere Enerjisa’nın web sitesi üzerinden online giriş yapıldıktan sonra “BORÇ VE ÖDEMELER” sekmesine tıklayarak fatura sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

enerjisa giriş
enerjisa giriş
enerjisa borç ve ödemeler
enerjisa borç ve ödemeler

Uludağ Elektrik Fatura Ödeme

Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. ’ye bağlı elektrik aboneliklerinin faturası için borç sorgulama ve ödeme ekranına Fatura & Ödeme İşlemleri sekmesinden Borç Sorgulama & Ödeme sekmesine giriş yapılarak Bireysel Sorgulama veya Tüzel sorgulama seçeneklerinden birini seçerek Tekil kod veya sözleşme numarası ile giriş yapılabilmektedir.

Aşağıdaki link üzerinden Elektrik borç sorgulama ve ödeme ekranına geçebilirsiniz.

Uludağ Elektrik – Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

uludağ enerji borç ve ödemeler
uludağ enerji borç ve ödemeler

Aydem Fatura Ödeme

Aydem Perakende Satış A.Ş. ’ye ait elektrik abonelikleri için Aydem borç sorgulama ekranı ile aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirilebilirsiniz.

Aydem Perakande Fatura Ödeme linki üzerinden ulaşabilirsiniz

Aydem borç ve ödemeler
Aydem borç ve ödemeler

TREPAŞ Borç Sorgulama

Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. ’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden Abone numaranızı girerek elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranına ulaşabilir ve faturalarınızı görüntüleyip ödeyebilirsiniz.

TREPAŞ Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

trepaş borç ve ödemeler
trepaş borç ve ödemeler

SEPAŞ Fatura Ödeme

Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranına giriş Bireysel veya kurumsal Fatura ödeme seçeneği seçilerek online işlemler ile fatura ödemelerinizi gerçekleştirilebilirsiniz.

SEPAŞ Fatura Öde

Sepaş borç ve ödeme
Sepaş borç ve ödeme

Zorlu Enerji Fatura Sorgulama

Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme işlemlerinizi online işlemlere giriş yaparak gerçekleştirilebilirsiniz.

Zorlu Enerji Fatura Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Zorlu enerji borç ve ödeme
Zorlu enerji borç ve ödeme

Gediz Elektrik Borç Sorgulama

Gediz Elektrik Perakende A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama sekmesine tıklayarak sözleşme hesap numaranız ile elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranına giriş yapabilirsiniz.

Gediz Perakende Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gediz borç ve ödeme
Gediz borç ve ödeme

CK Elektrik Fatura Sorgulama

İstanbul Elektrik faturalarının Avrupa yakası bölgesinde görevli Ck Boğaziçi Perakende Satış A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve ödeme ekranı üzerinden; faturanızın üzerinde yer alan hesap numaranızı kullanarak fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

CK Boğaziçi Fatura Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

CK Enerji borç ve ödeme
CK Enerji borç ve ödeme

CK Akdeniz Fatura Ödeme

CK Enerji Akdeniz Perakende Satış AŞ’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve ödeme ekranına girerek; faturanızın üzerinde yer alan hesap numaranızı kullanarak fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

CK Akdeniz Fatura Ödeme linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çamlıbel Elektrik Fatura Ödeme

Ck Enerji Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve ödeme ekranı üzerinden; faturanızın üzerinde yer alan hesap numaranızı kullanarak fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Çamlıbel Fatura Ödeme

CK enerji çamlıbel
CK enerji çamlıbel borç ve ödeme

MEPAŞ Borç Sorgulama

(MEPAŞ )Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranı üzerinden borç sorgula & öde seçeneği kullanılarak fatura üzerinde yer alan  Tesisat numaranız ile giriş yapabilir; fatura borçlarınızı görüntüleyebilir ve ödemesini yapabilirsiniz.

Mepaş Enerji Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

mepaş borç ve ödeme
mepaş borç ve ödeme

Kayseri Elektrik Fatura Ödeme

Kayseri ve Civarı Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye bağlı elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden online işlemler seçeneği ile elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranlarına ulaşabilirsiniz.

KEPSAŞ Fatura Ödeme linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

KEPSAS borç ve ödeme
KEPSAS borç ve ödeme

YEPAŞ Fatura Sorgulama

Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş ’ye bağlı elektrik abonelikleri için borç sorgulama ekranına giriş, aşağıdaki link ile YEPAŞ sitesinde ‘’Borç Alacak Yönetimi’’ sekmesi kullanılarak yapılmaktadır. Açılan borç sorgula ve öde alanına tıklayarak T.C. kimlik numaranız, Vergi Kimlik Numaranız veya Sözleşme Hesabı Numaranız ile elektrik faturanızı sorgulayabilir ve ödeme yapabilirsiniz.

YEPAŞ Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

YEPAŞ Borç ve ödeme
YEPAŞ Borç ve ödeme

AKEDAŞ Fatura Ödeme

AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. ’ye ait elektrik abonelikleri için; aşağıda verilen link üzerinden elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranına giriş yapabilir, aşağıdaki görselde yer alan VKN/TCKN, Fatura Tarihi,  Fatura Numarası, Fatura Tutarı gibi bilgileri girerek faturalarınızı sorgulayabilir ve fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

AKEDAŞ Fatura Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

AKEDAŞ borç ve ödeme
AKEDAŞ borç ve ödeme

Aksa Elektrik Fatura Ödeme

Aksa Çoruh Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye ait elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden; faturanızda yer alan tesisat numaranızı kullanarak; elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranlarına ulaşabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Aksa Çoruh Fatura Ödeme linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

AKSA borç ve ödeme
AKSA borç ve ödeme

Aksa Fatura Ödeme

Aksa Fırat Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye ait elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden; faturanızda yer alan tesisat numaranızı kullanarak; elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranlarına ulaşabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Aksa Fırat Ödeme

aksa fırat borç ve ödeme
aksa fırat borç ve ödeme

Aras Elektrik Borç Sorgulama

Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye ait elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden online işlemler seçeneği ile elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranlarına ulaşabilir, Faturanızda yer alan tesisat numaranızı kullanarak elektrik faturalarınızı sorgulayıp ödemelerini yapabilirsiniz.

Aras Elektrik Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

aras borç ve ödeme
aras borç ve ödeme

Dicle Elektrik Borç Sorgulama

Dicle Epsaş ‘a ait elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden online işlemler seçeneği ile elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme ekranlarına ulaşabilir, Faturanızda yer alan tesisat numaranızı kullanarak elektrik faturalarınızı sorgulayıp ödemelerini yapabilirsiniz.

DEPSAŞ Borç Sorgulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

DEPSAŞ borç ve ödeme
DEPSAŞ borç ve ödeme

VEPSAŞ borç sorgulama

Türkerler Enerji Vangölü Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye ait elektrik abonelikleri için aşağıda verilen link üzerinden online işlemler sekmesi kullanılarak elektrik faturası sorgulama ve elektrik faturası ödeme ekranlarına ulaşabilir,  faturanız üzerinde yer alan tesisat numaranız ile fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

VEPSAŞ Borç Sorgulama linki üzerinden erişebilirsiniz.

Vepsaş borç ve ödeme
Vepsaş borç ve ödeme

İlginizi Çekebilir: 2023 Elektrik Açma Kapama Bedeli

Yenilenebilir Enerji Sektörü ile ilgili faydalı blog içeriklerimizi Google Haberler'den takip etmek ister misiniz? Google Haberlere Abone Ol

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teklif Alın