ReferanslarÇatı Güneş Enerji SantraliGüneş Enerji Santralleri

Kocaeli Gebze Güneş Enerji Santrali Projesi: Bantboru Köseköy 919 kWp Çatı GES

Kocaeli Gebze Köseköy 919 kW GES

Yenilenebilir Enerji Sektörü ile ilgili faydalı blog içeriklerimizi Google Haberler'den takip etmek ister misiniz? Google Haberlere Abone Ol

Kocaeli Gebze Güneş Enerji Santrali Projesi: Bantboru Köseköy 919 kWp Çatı GES

Müşteri: Bantboru (Bant Boru)

Lokasyon: Kocaeli Gebze

Tamamlanma Süresi: 40 Gün

Güç: 919 kWp

Yüzey Alanı: 6000

Öngörülen Yıllık Enerji Üretimi: 1050 MWh

Kocaeli Enerji Santralleri Bantboru
Kocaeli Enerji Santralleri Bantboru (Bant Boru)

MY ENERJİ SOLAR, PORTFOYÜNDEKİ KOCAELİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

Otomotiv ve beyaz eşya sektörüne yönelik boru tedariki yapan ve bu alanda ülkemizdeki lider firma olan Bant Boru (Bantboru) Kocaeli Gebze Güneş Santrali için My Enerji Solar’ı tercih etti. Bantboru’nun Kocaeli Köseköy yerleşkesinde anahtar teslim GES kurulumunu tamamladığımız santralde yıllık 1050 MWh enerji üretimi öngörmekteyiz.

Diğer Kocaeli Enerji Santrali (GES) projelerimizi bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bant Boru (Bantboru) Hakkında

BANTBORU 1972’den beri çift katlı bakır kaynaklı çelik borular üretmektedir. Çift katlı boruların üretim sistemini, BANTBORU uzun yıllar süren AR-GE çalışmalarının sonucunda geliştirmiştir. Özellikle fren sistemlerinin vazgeçilmez elemanı olan çift katlı boruların üretimi için BANTBORU, kendi geliştirdiği teknoloji sayesinde, bugün kendi alanında Türkiye’de tek firma ve dünyadaki sayılı firmalardan biridir.

Çift katlı boru üretiminin yanı sıra BANTBORU, 2008’de tek katlı boru üretimine başlamıştır. Buzdolaplarında kondenser borusu olarak kullanılan tek katlı boruların üretimine başlamasıyla, otomotiv sektöründe olduğu gibi beyaz eşya sektöründe de güçlü bir konuma gelmeyi hedeflemektedir.

BANTBORU, kaplama operasyonları için 1992’de Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde İleri Elektrokimya A.Ş. yi kurmuştur. İleri Elektrokimya bakır kaplamanın yanında otomotiv sektörünün hızla gelişen ihtiyaçlarına da karşılık verebilmek için, Çinko(Zn), Çinko+PVF, Çinko+PA12 kaplama tesislerini başarıyla faaliyete geçirmiştir. Bu tesislerde hem çift katlı borular hem de tek katlı borular kaplanmaktadır.

2015 yılının Nisan ayında Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi onayı alarak kendisini inovatif çalışmalar konusunda ispat eden BANTBORU, bugün hem otomotiv hem de beyaz eşya sektöründe global bir oyuncu olarak yerini daha da güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Yenilenebilir Enerji Sektörü ile ilgili faydalı blog içeriklerimizi Google Haberler'den takip etmek ister misiniz? Google Haberlere Abone Ol

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Teklif Alın